form_maker - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Street Address
pt: Endereço da Rua

en: Street Address Line 2
pt: Rua Linha de endereço 2

en: City
pt: Cidade

en: State / Province / Region
pt: Estado / Província / Região

en: Country
pt: [O PAÍS]

en: Your score should be less than
pt: Sua pontuação deve ser inferior a

en: Error, incorrect Security code.
pt: De erro, código de segurança errado.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
pt: O seu IP está na lista negra. Por favor, contate o administrador do site

en: The file exceeds the allowed size of
pt: O arquivo excede o tamanho permitido de

en: Error, file cannot be moved.
pt: De erro, arquivo não pode ser movido.

en: Nothing was submitted.
pt: Nada foi apresentado.

en: Your form was successfully submitted.
pt: Seu formulário foi submetido com êxito.

en: Error, email was not sent.
pt: Erro, de e-mail não foi enviado.

en: Your email address is already verified.
pt: O seu endereço de e-mail já foi verificado.

en: Your email has been successfully verified.
pt: Seu e-mail foi verificada com êxito.

en: Your email verification has timed out.
pt: O seu e-mail de verificação expirou.

en: Verification link is invalid.
pt: Link de verificação é inválido.

en: This is not a valid email address.
pt: Este não é um endereço de e-mail válido.

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Maio

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Quantity
pt: Quantidade

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
pt: Você não pode selecionar ex datas. Escolha uma data a partir da atual.

en: field is required.
pt: campo obrigatório

en: The
pt: O

en: value must be between
pt: valor deve estar entre

en: GO
pt: ir

en: Reset
pt: Redefinir

en: From
pt: Do

en: To
pt: Para

en: Select a Field
pt: Selecione um campo

en: Select a Date
pt: Escolha uma data
