form_maker - en to nl translation catalogue (98 entries)

en: Street Address
nl: Adres

en: Street Address Line 2
nl: Adres regel 2

en: City
nl: Plaats

en: State / Province / Region
nl: Staat / Provincie / Regio

en: Postal / Zip Code
nl: Postcode

en: Country
nl: Land

en: Date
nl: Datum

en: Connection type
nl: Connectie type

en: Show submission
nl: Show indiening

en: Can not upload this type of file
nl: Kan niet uploaden dit type bestand

en: Field is required
nl: Veld is verplicht

en: The
nl: De

en:  value must be between
nl:   waarde moet liggen tussen

en: Value must be between
nl: Waarde moet tussen zijn

en: Are you sure you want to clear saved data?
nl: Bent u zeker dat u opgeslagen gegevens wissen?

en: Your score should be less than
nl: Din score skal være mindre end

en: Leave A Review?
nl: Laat een review?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
nl: We hopen dat u hebt genoten van het gebruik van WordPress% s! Zou u overwegen het verlaten van ons een review op WordPress.org?

en: Sure! I'd love to!
nl: Zeker! Ik zou graag!

en: I've already left a review
nl: Ik heb al een beoordeling links

en: Maybe Later
nl: Misschien later

en: Never show again
nl: meer tonen nooit

en: Hey! How's It Going?
nl: Hallo! Hoe gaat het?

en: Thank you for using WordPress %s! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
nl: Hartelijk dank voor het gebruik van WordPress% s u! Wij hopen dat u alles wat u nodig hebt gevonden, maar als je vragen hebt:

en: Error, incorrect Security code.
nl: Fout, onjuiste beveiligingscode.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
nl: Din IP er sortlistet. Kontakt venligst hjemmesiden administrator

en: This is not a valid date format.
nl: Dit is geen geldige datumnotatie.

en: The file exceeds the allowed size of
nl: Het bestand overschrijdt de toegestane grootte van

en: Error, file cannot be moved.
nl: Fout, het bestand kan niet worden verplaatst.

en: This field
nl: Dit veld

en: Nothing was submitted.
nl: Er is niets verzonden.

en: Your form was successfully submitted.
nl: Uw formulier is verzonden.

en: Error, email was not sent.
nl: FOUT: e-mail is niet verzonden.

en: Your email address is already verified.
nl: Uw e-mailadres is al geverifieerd.

en: Your email has been successfully verified.
nl: Uw e-mail is met succes geverifieerd.

en: Your email verification has timed out.
nl: Uw e-verificatie is verlopen.

en: Verification link is invalid.
nl: Verificatie link is ongeldig.

en: Password values don't match
nl: Password waarden komen niet overeen

en: The email addresses don't match
nl: De e-mailadressen komen niet overeen

en: This is not a valid email address.
nl: Dit is geen geldig e-mailadres.

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Quantity
nl: Mængde

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
nl: Je kunt geen vroegere data te selecteren. Kies een datum vanaf het huidige.

en: field is required.
nl: veld is verplicht.

en: The
nl: Den

en: value must be between
nl: værdi skal være mellem

en: You have no permission to view submissions.
nl: Je hebt geen toestemming om inzendingen te bekijken.

en: Entries
nl: inzendingen

en: Views
nl: Uitzichten

en: Export to
nl: Exporteren naar

en: GO
nl: gaan

en: of
nl: van

en: submissions are not shown, as the field you sorted by is missing in those submissions.
nl: inzendingen worden niet getoond, zoals het veld dat u gesorteerd per ontbreekt in die inzendingen.

en: From
nl: Fra

en: To
nl: Til

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Cleared
nl: ontruimde

en: Cleared by payment review
nl: Gewist door betaling beoordeling

en: Completed
nl: Voltooid

en: Failed
nl: Mislukt

en: In progress
nl: bezig

en: On hold
nl: In de wacht

en: Paid
nl: Betaald

en: Partially refunded
nl: gedeeltelijk terugbetaald

en: Pending verification
nl: Wachten op verificatie

en: Placed
nl: geplaatst

en: Processing
nl: Verwerken

en: Refunded
nl: terugbetaald

en: Refused
nl: geweigerd

en: Removed
nl: verwijderd

en: Returned
nl: teruggekeerd

en: Reversed
nl: Omgekeerd

en: Temporary hold
nl: tijdelijke hold

en: Unclaimed
nl: niet opgeëist

en: Show on Map
nl: Toon op de kaart

en: Total
nl: Totaal

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Select a Field
nl: Selecteer een veld

en: Select a Date
nl: Kies een Datum

en: Show
nl: Tonen

en: Please select the field!
nl: Selecteer het veld!

en: Choices
nl: keuzes

en: Count
nl: tellen

en: Unanswered
nl: Onbeantwoord

en: Address
nl: Adres

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Latitude
nl: Breedtegraad
